گزارش عملکرد تبریز سلامت

نمایشگاه های هفته دفاع مقدس شمیم پایداری و منظریه

شهریور سال 1393

مرکز سلامت  :

این مرکز با همکاری مرکز سلامت شهرداری کلانشهر تبریز و موسسه فرهنگی ورزشی انصار ولایت آذربایجان برای اولین باربا هدف آمادگی وارتقاء سطح سلامت جسمانی و تناسب اندام وطرح سنجش ناهنجاریهای اسکلتی وایجاد کانونهای حرکات اصلاحی روی کار آمده است با اختصاص دو غرفه در نمایشگاههای شمیم پایداری و منظریه و با ارائه دو طرح و معرفی خدمات و مراکز سلامت در تبریز و اهمیت این طرح از ابتدای شروع نمایشگاهای هفته دفاع مقدس جهت آشنایی علاقه مندان در شهر تبریز شروع به کار نمود.

در این مرکز علاوه برطرح تشخیص اختلالات عضلانی – اسکلتی مشاوره وارائه برنامه های تمرینی و اصلاح حرکتی تحت نظر متخصصین تربیت بدنی ، از مشاوره پزشکان ذیربط استفاده می شود که به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد تا علاوه بر شناخت مشکل جسمانی خود نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

طرح های ارائه شده در نمایشگاه های دفاع مقدس :

1 – طرح سنجش و تشخیص اولیه ناهنجاری های جسمی برای رده های سنی 14-6 سال با حضور کارشناسان و فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی و با هدف رفع ناهنجاریهای جسمی و ارجاع افرادی که دارای ناهنجاری های جسمی عضلاتی و اسکلتی بودند به مراکز سلامت و مشاوره آنها وبا ارائه تمرینات حرکات اصلاحی تحت نظر متخصصین مربوطه و همچنین مشاوره با پزشکان در این زمینه فعالیت می نمود.

2- طرح تشخیص ترکیب بدنی یا ( BMI)که در جهت تعیین شاخص توده چربی بدن چربی کل بدن درصد عضلات بدن و چربی دور شکم متابولیسم پایه با استفاده بادی کامپیوزیشن برای علاقه مندان و بازدید کنندگان انجام گرفت.این غرفه با تهیه بنر ، پوستر ، تراکت و تبلیغات سعی در این داشت که بازدید کنندگان را از خطر ابتلا به ناهنجاری جسمی در زندگی های امروزی که عمدتا ماشینی و خارج از فعالیت های جسمی شده است آشنا سازد .

فعالان این غرفه که اکثرا فارغ التحصیلان کارشناسی وکارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکترای تربیت بدنی می باشند با مشاوره های تخصصی و ارائه نشانی مراکز سلامت سه گانه در سطح شهر تبریز ( خانه سلامت الغدیر خانه سلامت پارک آنا و مراکز سلامت موسسه انصار ولایت آذربایجان ) سعی در راهنمایی و هدایت شهروندان و بازدید کنندگان به این امر مهم داشتند .

نکته قابل توجه استقبال بی نظیر علاقه مندان و بازدید کنندگان مسئولین و مردم شهید پرور تبریز به ویژه امام جمعه محترم شهر تبریز حضرت آیت ا… مجتهد شبستری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تبریز از این غرفه بود .

غرفه های این مرکز در نمایشگاه های شمیم ومنظریه با صرف حوصله و وقت در اندک زمان موجود در طول یک هفته پس از افتتاح و گذراندن روزهای اول به مراسمات مختلف در نمایشگاه ها و روزهای آخر صرف گذراندن اختتامیه شده ولی در این مدت کم حدود 827 نفر را پذیرش تشخیص و مشاوره های لازم را به علاقمندان ارائه نمود.

نمودارتحلیلی مراجعات در مراکز سلامت هفته دفاع مقدس :

نمونه ای از بروشور های تبلیغی این مرکز در نمایشگا های دفاع مقدس :

غرفه مرکز سلامت در نمایشگاه هفته دفاع مقدس شمیم پایداری

غرفه مرکز سلامت در نمایشگاه هفته دفاع مقدس منظریه

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک دیدگاه

There are no products
0

Your Cart