کارهایی که نباید قبل از خواب انجام دهیم.

خوب خوابیدن یکی از عوامل مهم در حفظ سلامتی است.برای اینکه کیفیت خوابتان بهتر شود، می‌توانید این تدابیر را به کار ببندید:

– اگر هر روز از دارو یا مکمل خاصی استفاده می‌کنید و مشکل خواب دارید، نظر پزشک را درباره ساعت استفاده از دارو یا مکمل جویا شوید. بعضی داروها شما را تا چند ساعت بعد از مصرف، هشیار نگه می‌دارد. برای نمونه، بعضی از داروهای ضد افسردگی روی خواب اثر می‌گذارند. مسکن‌ها هم ممکن است باعث به هم ریختن گوارش شوند و خوابیدن را سخت کنند.

– قرص خواب همیشه هم راه حل مناسبی نیست. معمولاً مصرف این داروها برای کوتاه مدت توصیه می‌شود، به خصوص آن‌هایی که بدون نسخه و راحت از داروخانه خریده می‌شوند. از پزشک داروهای دیگری بگیرید ولی یادتان باشد: دارو راه حل کوتاه‌مدت است و برای برطرف کردن مشکلات بلندمدت بهتر است سراغ روش دیگری بروید.

– کارشناسان توصیه می‌کنند هر وسیله تولیدکننده نور آبی مثل کامپیوتر، گوشی‌های تلفن همراه، تبلت و تلویزیون باید یک ساعت قبل از خواب خاموش شوند، چون باعث می‌شوند تولید ملاتونین کم شود. ملاتونین کمک می‌کند بدن خواب آلوده شود. اگر نمی‌خواهید آن‌ها را از خودتان دور کنید، بهتر است صفحه گوشی یا تبلت 35 سانتی‌متر با شما فاصله داشته باشد و روشنایی صفحه را هم کم کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک دیدگاه

There are no products
0

Your Cart